© GlobalSoccerTransfers.co.uk
Latest manager moves/changes this month
(April 2018)
Back Forward Refresh Print Transfer Key

Date

First Name

Name

Nat.

Club/Nation

DOB/Age

Job

Misc.Info/Changes

Contract

Previous Clubs

22.04.18

Dan

Micciche

Eng

Milton Keynes Dons (Eng)

30.11.1979

Manager

sacked

-

England u-16

20.04.18

Arsene

Wenger

Fra

Arsenal (Eng)

22.10.1949

Manager

quits, leave club at end of season

-

Nagoya Grampus Eight (Jap)

18.04.18

Joey

Barton

Eng

Fleetwood Town (Eng)

02.09.1982

Manager

appointed, take charge on 2 June

-

-

10.04.18

Mick

McCarthy

Irl

Ipswich Town (Eng)

07.02.1959

Manager

quits

-

Wolverhampton Wanderers (Eng)

02.04.18

Alan

Pardew

Eng

West Browich Albion (Eng)

18.07.1961

Manager

sacked

-

Crystal Palace (Eng)

02.04.18

Jimmy Floyd

Hasselbaink

Ned

Northampton Town (Eng)

27.03.1972

Manager

sacked

-

Queen's Park Rangers (Eng)